26.02.2021
4-03-2021, 4:00 pm (GMT+1) In this richly illustrated lecture, we will move from chemistry as an essential tool for making art to the artistic elements in the molecular science. Then the lecturer will take on a more difficult task, of sketching the spiritual ground which art and a science that has creation at its heart share. He will even take a wild leap to modern times, by posing a question that at first sight seems absurd: Is there an analogue in science to abstract art? We’ll see.
więcej o Prof. Roald Hoffmann, Cornell University, USA: CHEMISTRY IN ART, ART IN CHEMISTRY, AND THE SPIRITUAL GROUND THEY SHARE.

22.01.2021
więcej o Uroczyste rozpoczęcie kształcenia dla II edycji (2020-2024) w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego

12.01.2021
COIMBRA GROUP 3-MINUTE-THESIS JAGIELLONIAN UNIVERSITY® (CG 3MT JU) jest konkursem skierowanym do doktorantów, w którym przedstawiają oni swoją pracę badawczą podczas 3-minutowej prezentacji w języku angielskim, zrozumiałym dla publiczności nie będącej specjalistami w danej dziedzinie. W trakcie wystąpienia uczestnicy mogą użyć tylko jednego slajdu i nie mogą korzystać z żadnych akcesoriów oraz pomocy naukowych.
więcej o The second edition of the COIMBRA GROUP 3-MINUTE-THESIS JAGIELLONIAN UNIVERSITY® contest

02.09.2020
więcej o Uniwersytet Jagielloński ogłasza konkurs na pracownika administracyjnego w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ!
21 maja 2020 prof. Władysław T. Miodunka był gościem Kolokwiów Humanistycznych!

01.06.2020
Tytuł wystąpienia: Język polski i bilingwizm polsko-obcy w świecie. Dzieje badań i główne problemy badawcze
więcej o 21 maja 2020 prof. Władysław T. Miodunka był gościem Kolokwiów Humanistycznych!