Kolokwia Humanistyczne zostały zawieszone!

​​Kolokwia Humanistyczne w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ zostały zawieszone aż do Świąt Wielkiej Nocy - 13 kwietnia 2020 r.

W związku z Zarządzeniem nr 24 Rektora UJ w sprawie: przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 wśród społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego (https://bip.uj.edu.pl/documents/1384597/144765323/zarz_24_2020.pdf/0707a508-358d-41a7-97ca-f2664c4c7b34),
dotyczącym przeciwdziałaniu wobec zagrożenia koronawirusem, odwołane zostały wszelkie konferencje, imprezy o charakterze ogólnouczelnianym, wydziałowym, sportowym oraz inne wydarzenia organizowane przez Uniwersytet Jagielloński, a w tym zawieszone zostały Kolokwia humanistyczne w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ.

Zaplanowane Kolokwia humanistyczne zostanie przesunięte na inny okres, o którym zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani, jak tylko zostanie ustalony nowy termin.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy wszystkich Doktorantów i pracowników naukowych na pierwsze spotkanie z cyklu "Kolokwiów Humanistycznych" w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ.

Pierwsze Kolokwium, podczas którego prof. dr hab. Ryszard Nycz (Wydział Polonistyki UJ) wygłosi wykład pt. "W poszukiwaniu formuły kultury współczesnej: kultura udziału i jej dominanty", odbędzie się w czwartek, 12 marca 2020 r. o godz. 15.00 w sali 52 w Collegium Novum.

Streszczenie:
W części pierwszej wykładu autor proponuje rozważenie specyfiki współczesnego doświadczenia kulturowego w relacji do jego wcześniejszych modeli: obiektywistycznej kultury nowoczesnej oraz ponowoczesnej kultury partycypacji. W części drugiej natomiast zostanie zarysowany program badań nad współczesną kulturą udziału w perspektywie czterech dominujących jej własności: pasywności, teraźniejszości (recentywności), immersywności oraz testymonialności.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Kolokwiach Humanistycznych w naszej Szkole Doktorskiej, które będą odbywały się co dwa tygodnie.
Z góry uprzejmie dziękujemy za przekazanie zaproszenia osobom zainteresowanym.

W załączeniu plakat do pobrania.

I Kolokwium humanistyczne w SDNH UJ