07.12.2022
więcej o Zaproszenie do udziału w Konkursie  COIMBRA GROUP 3-MINUTE-THESIS JAGIELLONIA UNIVERSITY®
Konkurs MEIN na Stypendia dla wybitnych młodych naukowców

więcej o Konkurs MEIN na Stypendia dla wybitnych młodych naukowców
The Graduate School of North American Studies (GSNAS) at Freie Universität Berlin invites applications for  3 doctoral grants with a funding period of one year (1,350 EUR per month, 2023-2024) as well as up to 7 additional doctoral memberships for candidates who have already obtained third-party funding (starting date: October 1, 2023).

04.11.2022
więcej o The Graduate School of North American Studies (GSNAS) at Freie Universität Berlin invites applications for 3 doctoral grants with a funding period of one year (1,350 EUR per month, 2023-2024) as well as up to 7 additional doctoral memberships for candidates who have already obtained third-party funding (starting date: October 1, 2023).
Konkurs na stanowisko pracownika administracyjnego w biurze Szkoły

Termin składania dokumentów: 11.09.2022. Zapraszamy do składania aplikacji!
więcej o Konkurs na stanowisko pracownika administracyjnego w biurze Szkoły
Europaeum Summer School: The Politics of Heritage, Call for Applications

14.07.2022
5-10 September 2022, KU Leuven, Belgium